Saturday, March 10, 2012

Fischeri male Eesti meistrivõistlused

10. märtsil toimus Tartus klubis Trehv Fischeri male Eesti meistrivõistlused. Kohale tuli 20 maletajat, mida on 8 võrra rohkem kui eelmisel aastal Tallinnas. Tiitlikaitsja Uku Valner läks kahjuks hommikul vale bussi peale ja maandus ühes teises Eestimaa paigas, kus mängiti palju igavamat mängu.

Turniir toimus mängude portaali vint.ee 5. sünnipäeva raames ja peakorraldajaks oli Marten Meikop, kes lubas turniiri enam mitte korraldada, kui tuleb alla 10 osaleja. Õnneks või kahjuks tuleb Martenil nüüd missiooni jätkata.

1. Siim Kanep [6p], 2.-4. Toomas Lott, Pavel Vorobjov, Martin Grosberg [5p].

Järjestus, tabel ja tulemused

Voorudes mängitud algseisud (igas voorus mängiti erinevat seisu (kõikidel laudadel sama), algseis loositi arvutiga juhuslike arvude generaatori abil):

1. voor: 2. voor : 

3. voor:  4. voor:  

5. voor:   6. voor:  

7. voor:  


Kuigi vangerdamine on Fischeri males veidi harjumatu, on reeglid üsna lihtsad: meeles tuleb pidada et pärast vangerdamist peavad kuningas ja vanker asuma samadel lõpuruutudel, mis tavalises males. Samuti kehtivad üldtuntud piirangud: vangerdada ei saa, kui kuningas on tules, läbib tule all oleva ruudu või kui kuningas või vastav vanker on juba käinud ja loomulikult ei tohi hüpata üle teistliiki nuppude. Näiteks teise vooru seisu korral saab valge vangerdada liputiivale ja must kuningatiivale, kui on vabastatud vastavad vahepealsed ruudud:



Võitja Siim Kanep:



2. koht, Toomas Lott, kellel oli kaasas terve raamatukogutäis keerulist võõrkeelset teksti, mille kohta Toomas väitis, et saab sellest kõigest ka ise aru ... tähelepanuväärne, kui see tõesti tõsi on.




3. koht, Pavel Vorobjov. Minu meelest oli tema 6. vooru kohtumine Kalle Peeboga üks pingelisemaid mänge, mida on õnnestunud kõrvalt vaadata.




Martin Grosberg, kes tegelikult jäi juhendi järgi Paveliga III kohta jagama. Kärbitud vastaste punktide summa parimat välja ei selgitanud. Kuna medaleid oli ainult üks, siis tuli millegi järgi ikkagi otsustada ja ilma kärpimata vastaste punktide summa osutus Pavelil paremaks ja lisaks omavahelise kohtumise võitis samuti Pavel.




5. koht, Rauno Pärnits, kellel turniir algas hästi, aga viimane voor ebaõnnestus:




Ei ole juba teab mis ajast ühtegi Karmeni pilti postitanud (saan Pärnumaalt iga päev sellekohaseid ähvarduskirju, või noh, vihjeid). Seekord siis parima naiste auhind läks Sipsiku suurele sõbrale:



Tuesday, March 6, 2012

Valdade talimängude finaal

Lisan võistlusest veel mõned pildid, paar võib-olla õnnestunud tabamust ja suur osa siis mitte nii õnnestunud. Üldiselt jätan praegu välja I laua mängijad.

Aivo Hommik:




Urmas Tartes (Tähtvere vald), teadlane ... aga mis veel hullem, ka  suurepärane (loodus)fotograaf ... seega vabandan ennast välja sellega, et tahtsin vähemalt ühele pildile saada kuulsa teadlase:


I laual Uno Melis (Kernu vald):


Naiste laua võitja Kersti Kõrge (Tartu vald):


II laua parim Kalle Peebo (turniiri võitja Luunja vald):







Pärsti

3.-4. märtsil toimus Kuremaal Eesti valdade talimängude finaal. Viimased aastad on pärsti võistkond eelvoorudes jäänud napilt finaalist välja. Sel korral otsustati eelvoorud ära jätta ja sedasi me finaali pääsesimegi.

Võistkondade ja laudade tabelid (Eesti Maleliit)

Pärsti kogus 24,5 punkti ja saavutas 9. koha. Minu meelest päris korralik tulemus, arvestades meie aastate pikkust probleemi noorte laudadel. Eks tähtsaim oli edastada teisi Viljandimaa võistkondi ja seekord olime täpselt Suure-Jaani ees, kes kogus 19 punkti.

Jõudi koduleht

Üldtabelis saavutas Pärsti samuti 9. koha (suuremate valdade arvestuses 8. koha), kokku 146 punkti. Parim ala oli traditsiooniliselt suusatamine, kus saavutati 7. koht. Kahjuks kaotasime üldtabelis ikkagi Suure-Jaanile, kes näiteks tuli uisutamises 3. kohale. Tabelist saab teada, et Pärstis on umbes 3500 elanikku ... ausalt öeldes ise ei teadnudki seda suurusjärku.

Loodetavasti postitan lähinädalatel siia võistlusest veel pilte. Kahjuks ei ole aega operatiivselt reageerida.

Pärsti võistkonna väga oluline lüli: naiste laual Margit Simenson, kes seekord kogus 9 punkti 12-st ja jagas oma laual koos tulevase Eesti meistri Karmen Viikmaaga Kersti Kõrge järel 2.-3. kohta.




Margit parasjagu võistkonnale punkte kogumas:


Pärsti võistkonna II laud: vanameister Arnold Kaldma, kes seekord kogus 4 punkti 12-st. Arnoldil õnnestus seekord skalp koguda näiteks Suure-Jaani ja Tähtvere võistkonnalt. Arnold aeg-ajalt ikka lõikab mõne sellise väärtusliku skalbi.


Neidude lauda esindas sel aastal Elisabeth Merendi, kes kogus oma esimesel tõsisemal turniiril väärtuslikud 3 punkti. Väga tubli tulemus.



Noormeeste laud oli meil seekord kahjuks tühi.

Esimest lauda mängisin mina ise, kogusin 8,5 punkti 12-st ja jagasin Tarmo Tuulega Kaido Külaotsa ja Indrek Kuuse järel 3.-4. kohta. Tegelikult olen tulemuse endaga rahul, kuigi mnjah ... kohati sai ikka kõvasti nalja, millest räägime lähemalt võib-olla mõnes tulevases postituses.